Kim jestem

Nazywam się Jerzy Opar i jestem przedsiębiorcą, a także cyfrowym ekspertem mieszkającym w Krakowie. Pracując w firmach technologicznych, startupach SaaS i agencjach IT, poznałem branżę tworzenia oprogramowania, stron i sklepów internetowych oraz aplikacji. Realizując własny startup rozwinąłem swoje umiejętności zarządzania skomplikowanymi projektami IT i poznałem branżę e-commerce. Teraz wspieram przedsiebiorców w realizowaniu takich projektów, wyborze technologii i zespołów realizacyjnych, lub sam tworzę cyfrowe produkty w ramach narzędzi no-codeu, promując podejście "biznesu bez kodu".

Humanista w IT

Pochodzę z okolic Kołobrzegu, skąd w 2007 r. wyjechałem do Warszawy. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Warszawskim, które kontynuowałem na 2 letnich studiach magisterskich. Studia rozwinęły moje humanistyczne horyzonty, oferując mi pigułkę wiedzy z różnych dziedzin, związanych z mediami, komunikacją, życiem społecznym, polityką czy prawem. Rozwinąłem też mój warsztat pisarski i zrealizowałem kilka reportaży do telewizji UW3D.

Karierę rozpocząłem w świeżo założonym tygodniku "7 Dni Puls Tygodnia", nie jako dziennikarz - lecz sprzedawca. Od tego czasu pracowałem w sprzedaży w agencjach marketingowych, startupach mar-tech i SaaS, stopniowo kierując swoją sprzedażową karierę w kierunku marketingu cyfrowego, a następnie technologii IT. 

Startupy i agencje, w których pracowałem

SALESmanago

Dla lidera SaaS doradzałem firmom b2b i dziesiątkom sklepów internetowych w kwestiach digital marketingu, lead generation i marketing automation. Samodzielnie wdrożyłem automatyzację marketingu dla Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Webankieta

Wdrażałem cyfrowe narzędzia do badań i konsultowałem programy CX dla branży: ubezpieczenia, retail, e-commerce. Odpowiadałem za bloga i pisałem case studies z wykorzystania narzędzi w Telepizza, Medicover i Link4. Wdrażałem ankiety dla marketów Auchan. 

Survicate

Odpowiadałem za partnerską współpracę z agencjami marketingu cyfrowego i definowałem oraz budowałem program partnerski dla cyfrowego narzędzia (SaaS) do zbierania feedbacku i NPS oraz generowania leadów na strona WWW.

Edward.ai

Odpowiadałem za sprzedaż i marketing aplikacji mobilnej, definiując i realizując strategię go-to-market - promując biznesowego Asystenta AI w kanałach: cold mail, cold call, Linkedin, webinary. 

VMLY&R

Opiekowałem się projektami IT opartymi o CMS (strony i serwisy WWW) dla klientów zagranicznych: Szwecja, Włochy, Niemcy, USA - branże: telcom, FMCG, tobacco, e-commerce.

Unity Group

Analizuję zapytania i tworzę oferty dla usług IT. Organizuję współpracę zespołów developerskich z designerami UX/UI przy koncepcji i wycenie konsultingu lub wdrożeń IT: aplikacji web, mobile, czy stron internetowych dla dużych firm.

100+

firm, którym doradzałem

w kwestiach od marketingu cyfrowego, przez badania z klientami po rozwój oprogramowania.

10

lat doświadczenia

w startupach IT/SaaS, agencjach marketingowych i reklamowych oraz branży tworzenia oprogramowania

18 000+

godzin pracy 

w nowo założonych firmach, startupach, agencja reklamowych i marketingowych oraz branży IT

"Miałem zaszczyt zatrudnić Jerzego Opara w Unity Group i z wielką przyjemnością mogę go polecić. Żywiołowa kreatywność Jerzego i niezachwiana motywacja do doskonalenia się w obszarach osobistych zainteresowań sprawiły, że stał się nieocenionym członkiem zespołu. Jego rozległa wiedza w dziedzinie agencji cyfrowych pozwoliła mu wnieść znaczący wkład w nasze projekty. Gorąco polecam Jerzego Opara za jego wyjątkowe umiejętności, zaangażowanie i niezwykłą współpracę".

Bartosz Kolasa

Solution Portfolio Lead / Modern Apps
Predica 

Mój startup

W latach 2019-2021 realizowałem własny projekt e-commerce: działającą globalnie platformę łączą twórców plakatów i kupców Artplanet wraz z aplikacjami dodatkowymi.

Platforma marketplace

Zbudowaliśmy unikatowy e-commerce działające w modelu marketplace: łączenia dwóch stron. Artyście zakładali konta, tworzyli kolekcje swoich prac i zarabiali na swoich sprzedażach. Klienci mieli funkcje społecznościowe i możliwości przeglądania galerii i zakupów. 

Aplikacja mobilna AR

Rozwinięciem portalu Artplanet, była aplikacja mobilna, która pozwalała wirtualnie "przymierzyć" plakat, dzięki technologii Rozszerzonej Rzeczywistość (ang. Augmented Reality). Była to 3. tego typu aplikacja na świecie w 2020 r.

Własny kod i algorytmy

Oprogramowanie było pisane od podstaw w oparciu o PHP i własny kod, aplikacja w technologiach mobilnych, dla AR. Projekt zakładał też własne R&D, w którym wytworzyliśmy algorytmy sztucznej inteligencji do rekomendowania obrazów i tagów, określających prace graficzne, dzięki siecom neuronowym.

Elementy społecznościowe

W ramach platformy zbudowaliśmy rozwinięte funkcje społecznościowe: zakładanie kont przez klientów i artystów, polubienia prac, śledzenie artystów, pomagały tworzyć ranking popularnych grafik i wspierać artystów.

Moje mocne strony

Generalista

Łączę humanistyczne wykształcenie i wrażliwość, zdolności pisarskie i kreatywność, pasję do marketingu i sprzedaży z wiedzą na temat prowadzenia projektów IT i technologii bez kodu.

Współpraca win-win

Pracuję B2B przez lata, zawsze dostosowując swoje rozwiązania, propozycje i podejście do potrzeb moich klientów. Doradzałem setkom firm w kwestiach cyfrowych narzędzi i digital marketingu.

Mindset przedsiębiorcy

Pracowałem w 7 nowo założonych firmach i startupach, więc znam perspektywę od zera do przychodów. Budowałem swój startup e-commerce i znam perspektywę przedsiębiorców. 

Filozofia bez kodu

Pracując w branży IT codziennie przekonuję się, że usługi programistyczne wkrótce będą zarezerwowane tylko dla dużych firm i korporacji. Koszt wytworzenia strony internetowej, aplikacji biznesowej czy mobilnej, często przekracza budżety małych i średnich przedsiębiorstw. Nie mówiąc już o nowych firmach, których założyciele inwestują własne pieniądze w cyfrowy projekt! Sam byłem w tym miejscu, zakładając własny startup e-commerce.

Dlatego moją misją jest dzielić się wiedzą, edukować i wspierać przedsiębiorców i założycieli, którzy chcą wykorzystać podejście bez kodu (ang. no-code) do realizacji swoich pomysłów na cyfrowe produkty lub usługi. 

Miałam przyjemność pracy z Panem Jerzym. Jego atuty to umiejętność wpisania się w potrzeby i oczekiwania klienta, umiejętność zaproponowania satysfakcjonujących rozwiązań IT i przedstawienia ich w przystępny sposób. Pan Jerzy jest profesjonalistą w tym co robi, a dodatkowo jest sympatyczny w kontakcie, kompetentną i odczuwalnie ma czas dla swoich klientów. 

Dorota Dziubałko

Ekspert w Departamencie Masowych Ubezpieczeń Majątkowych TUiR „WARTA”

Chcę zbudować projekt bez kodu, co dalej?

Zostańmy w kontakcie - zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbieraj najnowsze artykuły, recenzje, historie sukcesów i porady. 


Copyright © 2023 Biznes bez kodu - Sales Solutions Jerzy Opar (Wszelkie prawa zastrzeżone)