Konsulting

Planujesz cyfrowy biznes? Marzy Ci się własny produkt lub usługa online? Zostanę Twoim zaufanym doradcą, który poprowadzi Cię do sukcesu.

Budujemy cyfrowy biznes od podstaw

Warszat celów biznesowych

Porozmawiamy o Twojej wizji, celach biznesowych i określimy kluczowe cele i wymagania wobec projektu. Zdefiniujemy timeline na wdrożenie i budżet, co pozwoli nam wybrać właściwe podejście do projektu. 

Specyfikacja funkcjonalna

W efekcie pracy nad zakresem funkcjonalnym powstanie dokument z opisanymi funkcjonalnościami, listą zadań wraz priorytetyzacją. Uzupełnimy ją np. diagramami procesów, tak, aby to, co budujemy było czytelne dla każdego - projektanta, programisty czy wdrożeniowca. 

Wybór technologii

Do wytyczonych celów, opisanego w szczegółach zakresu i specyfikacji funkcjonalnej dobiorę właściwą technologię do realizacji cyfrowego produktu lub usługi. Zweryfikujemy rozwiązania bez kodu, a jeśli będzie to uzasadnione, rozważymy opcję współpracy z programistami ;ub agencją w tradycyjny sposób, pisząc kod lod podstaw ub w oparciu o platformę. 

Wybór wykonawcy

Mając specyfikację i wybraną technologię pomogę znaleźć i zbriefować zespół, który wyceni niezbędne prace. Porównamy oferty, zweryfikuję dla Ciebie kompetencje zespołu, a na koniec wybierzemy najlepszą ofertę wg kryterium jakość do ceny. 

Wsparcie lub realizacja

Po wyborze zes wykonawcy, pomogę w onboardingu zespołu do projektu , mogę też nadzorować zespół jako kierownik projektu lub produktu. Alternatywnie podejmę się realizacji projektu, jeśli będę miał wolne moce przerobowe, technologia będzie odpowiadać moim umiejętnościom lub mojemu zespołowi. 

100+

firm, którym doradzałem

w kwestiach od marketingu cyfrowego, przez badania z klientami po rozwój oprogramowania.

10

lat doświadczenia

w startupach IT/SaaS, agencjach marketingowych i reklamowych oraz branży tworzenia oprogramowania

18 000+

godzin pracy 

w nowo założonych firmach, startupach, agencja reklamowych i marketingowych oraz branży IT

Jak zyskasz na współpracy?

Minimalizacja ryzyk

Brak priorytetów, błędy w analizie projektu, niewłaściwy zespół lub technologia potrafią spowolnić, znacznie zwiększyć koszty lub całkowicie zablokować sukces projektu.

Oszczędność budżetu

Żaden produkt nie sprzeda się bez promocji, i wolałbym, abyś wydał tylko 30% swojego budżetu na produkt, a resztę przeznaczył na reklamę, a nie odwrotnie.

Strategiczne podejście

Zawsze analizuję cele biznesowe, grupę odbiorców i myślę stategicznie, abyśmy krok po kroku, budowali sukces zamiast działać bez planu i pomysłu.

Biznes to ryzyko...

...ale czy trzeba ponosić tak wysokie ryzyko za każdym razem? Straciłem setki tysięcy złotych na projekt, który przedłużył się, skomplikował i gdy wreszcie odpalił, na marketing pozostały mi drobne. Nieodpowiedni zespół lub wspólnik, niewłaściwe podejście, nietrafiona technologia, brak harmonogramu lub planu działania, brak analizy i badania rynku. Wszystkie tego typu zaniedbania mogą wykoleić nawet najlepszy biznesowy pomysł, powodując stratę czasu i pieniędzy. Pomaga unikać tych ryzyk, osobom z którymi pracuję.

Płać za to co ważne

Jeśli podobnie jak ja nie drukujesz pieniędzy na drukarce (w odróżnieniu od magików z naszego banku centralnego;), zgodzisz się, że pieniądze należy wydawać ostrożnie. Znam przedsiębiorców, którzy wydali 1 mln zł + na pisany od podstaw portal, który naszpikowany był błędami w kodzie i do tego, nie pozwalał im realizować założonych biznesowych celów. Realia są brutalne: przy obecnych pensjach programistów, za technologię łatwo jest przepłacić. Tymczasem w projekcie realizowanym narzędziami no-code udało mi się zachować prawie 70% budżetu jednego z pomysłodawców, który zaufał filozofii budowania bez kodu. Brzmi ciekawie?

Strategicznie do celu

Znasz tę historię? Alfred Nobel wynalazł dynamit, aby uczynić świat lepszym. Inżynierowie myślą o technologii, w oderwaniu od tego, czemu lub komu ona ma służyć. Nie jestem programistą, tylko konsultantem biznesowym - dlatego rozumiem biznes, myślę analitycznie i strategicznie, stawiając sobie Twoje cele jako sedno całego projektu. Nie mam obsesji wobec konkretnej technologii, wybieram z palety rozwiązań, to które pasuje do Twojego projektu. Buduję z myślą o użytkownikach i właścicielach biznesu, tak, abyś pozyskiwał klientów, skutecznie obsługiwał ich i zarabiał dzięki cyfrowemu produktowi - stronie internetowej, portalowi czy aplikacji biznesowej. 

Jerzy pomógł mi z realizacją aplikacji mobilnej, na którą miałem ograniczone środki. Zaczęliśmy od tego, aby przekuć moje pomysły na profesjonalną specyfikację. Wybraliśmy z czego zrezygnować na start. Następnie Jerzy wyszukał mi proponowane zespoły i pomógł wybrać idealny zespół, który w technologii no-code zrealizował cały projekt bez pisania linijki kodu. Najlepsze, że dostałem panel do zarządzania całością aplikacji w cenie! Praca nad InfoRybką trwała ok. miesiąc i wydałem 30% kwoty, którą musiałbym zapłacić za tradycyjny projekt pisany z programistami. 

Artur Cadko

InfoRybka

Zostańmy w kontakcie - zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbieraj najnowsze artykuły, recenzje, historie sukcesów i porady. 


Copyright © 2023 Biznes bez kodu - Sales Solutions Jerzy Opar (Wszelkie prawa zastrzeżone)